דוח שנתי/ הצהרת הון – אם זה נשמע לך כמו סינית, כנראה שאתה צריך רואה חשבון

אם אתם בעלי עסק, ישנן מספר פעולות שעליכם לבצע בכל רגע, בכל יום, ובכל שנה שאתם מנהלים את העסק שלכם, על פי המוגדר בחוקי המס במדינת ישראל. שתי פעולות מאוד מוכרות הן הגשת דוח שנתי לרשויות המס והגשת הצהרת הון לרשויות המס. הצהרת הון היא הצהרה המפרטת את כל ההון המצוי ברשותכם, בין אם מדובר בהון חיובי, קרי רכוש שבבעלותכם בנקודת זמן מסויימת, ובין אם מדובר בהון שלילי, קרי חובות שיש לכם כלפי צדדים שלישיים באותה נקודת הזמן.

ישנם דברים שאי אפשר לעשות לבד

מן הסתם, אם אינכם רואי חשבון, אינכם יודעים כיצד לערוך את שני הדו"חות הללו, ואף אם ידעתם, רשויות המס דורשות שדו"חות אלה יוגשו על ידי נציג מקצועי קרי רואה חשבון, וזאת על מנת לוודא שהכל מבוצע בצורה אחידה ומקצועית. את ניהול החשבונות חודש בחודשו תוכלו לבצע בעצמכם בחלק מן המקרים, ובמקרים אחרים גם את זה תצטרכו לבצע באמצעות איש מקצוע. אבל את הדו"ח השנתי תהיו מחוייבים להגיש בכל מקרה באמצעות רואה חשבון המוכר על ידי רשויות המס.

חפשו המלצות על רואה חשבון טוב

כמובן שהכנת הדוח השנתי כרוכה בעלויות אותן עלינו לממן, אך המדובר בדרך כלל בעלויות שוליות ביחס לסך הפעילות העסקית שלנו, ובכל מקרה אנו חייבים לעשות זאת על פי חוק. תוכלו להיכנס לאתרי האינטרנט של אין ספור רואי חשבון הפועלים בישראל, ולבחון את רמת המקצועיות שלהם, את השירותים שהם מציעים, וכמובן את העלויות שהם גובים. כדאי להתייעץ עם אנשים קרובים אליכם, חברים וקרובי משפחה על מנת לקבל המלצות על רואי חשבון טובים, אמינים, ישרים ומקצועיים.

דוח שנתי והצהרת הון