תפקידם של רואי החשבון

יש דברים שהם מותרות בעסקים ויש דברים שהם בגדר חובה, לפני שאנו בוחרים באילו שירותים אנו יכולים להשתמש ובאילו לא, חשוב שנכיר את תפקיד המפתח. בין אם אתה עסק קטן או עסק גדול לעולם לא תוכל לוותר על שירותי "הקודש" של רואי החשבון, רואי חשבון מעניקים שירות מגוון ונרחב לפי הצרכים של הלקוח, כמובן שיש כמה סוגים של רו"ח, לפני שנמנה את שני הסוגים העיקריים, נבדיל בסל השירותים הרחב שרואי החשבון מספקים.
 

מה כוללים שרותים של רואה החשבון

רואי חשבון מעניקים שירותים למגזרים השונים, הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי, השירותים של רואי החשבון יכולים להיות ספציפיים כמו הגשת דוחות שנתיים, ייעוץ מס, הצהרת הון, או שירותים נרחבים אשר מלווים תהליך עסקי שלם, משלב ההגייה ועד שלב הביצוע, רואה החשבון בעצם יכול לעזור לנו להימנע מטעויות קריטיות שעלולות לגרום לנו ליפול ובגדול, הוא בעצם מחשב עבורנו את הסיכוי והסיכון.
 

מעבר לדוחות

מעבר לדוחות השנתיים שלא ניתן להימנע מהם, רואה חשבון יכול לעזור לנו לקחת החלטות חשובות ביותר בעסק, במיוחד כשמדובר בעסק חדש, שנחשב בוסרי וחסר ניסיון, הרבה פעמיים אנו יכולים לראות הצלחות כבר בשנה הראשונה של העסק, דבר שגורם לבעל עסק לעיתים להשקיע בצורה לא נבונה, הוא יכול לצרף עובדים חדשים, שעלולים לגרום לעסק שלם ליפול, טעויות נפוצות אלו לצערנו קורות כל הזמן, המטרה של רואי החשבון זה לא לגרום לך להיות חכם בדיעבד, אלא למשוך את העסק אל על ולעזור לך להצליח.
אך כמובן שאל לנו לזלזל בדוחות השנתיים, אין אנו יכולים לעשותם על רגל אחת, אלו דוחות המועברים למס הכנסה, ובכדי להימנע מטעויות, שאנו לא רוצים להסתבך איתם, עדיף לנו לעבוד מול רואה חשבון, במקרה הזה יהיה עדיף לנו לראות את התמונה השלמה, עלות מול תועלת.
 

תכנון וייעוץ

שירותיהם של רואי החשבון כוללים בין היתר תכנון וייעוץ המס, תכנון נכון של המס יכול לעזור לך בעל עסק לחסוך בהוצאות מיותרות לחלוטין, שעלולות בסופו של דבר לגרום לך לקרוס, לא כל רואה חשבון יכול לטפל בעניינים אלו, אלה רק רואי חשבון שהוסמכו לכך עוד בלימודיהם.
ראינו שתפקידיהם של רואי החשבון מגוונים ביותר, הצלחנו להבין מעט, על קצה המזלג את הפיננסים ומה שביניהם, עתה, בעל עסק כל שנותר לך זה לבחור את רואה החשבון שלך, זה שיוכל להוביל אותך למצוינות מקצועית, אותה דמות סמכותית שתוכל לעזור לך לישון בשקט בלילה.
חקירות מס עלולות להדיר שינה מעינכם, מיזמים חדשים שאין לנו צפי לגבי הצלחתם, יכולים לרקום עור וגידים או להתנפץ כליל, בעזרת חישוב נכון של רואי חשבון שיכולו לעזור לכם בכל שלב ושלב בהצלחה של העסק שלכם.