חשבון פשוט – איך לבחור רואה חשבון

השירותים שרואה חשבון מציע הכרחיים לכל עסק מקטן ועד גדול, אך לפני שאנו בוחרים את האחד שיעשה עבורנו את החשבונות עלינו להבין את תפקידו בכוח לעומקו של העניין, אחרי הכל הדבר שאנו רוצים להימנע ממנו ומוטב עבורנו הוא חקירה ברשויות.
הפונקציה המרכזית בכל עסק שבעצם מנהלת את כל הכספים אם אתה לא שכיר כמובן, היא רואה חשבון, בין אם אתה עצמאי "קטן", עוסק מורשה או עוסק פטור, בסופו של חודש אנו חייבם לדווח לרואה חשבון על כל "פיפס", שנעשה בעסק מבחינה כלכלית כמובן.
גם אם אין לך שותפים בעסק, גם אם אתה עובד יחיד, אין אתה יכול לוותר על רואה חשבון, כמה שאתה מרגיש שאתה יכול להתמודד עם רשויות המס, להתרוצץ ממקום למקום, להגיש את הדוחות בזמן, לעשות את הנהלת החשבונות, רואה החשבון הוא השקט הנפשי שלנו בסופו של יום.
 

משלמים מיסים

כשם שאתה אוטוריטה בתחומך ואתה שם לב לכל הפרטים הקטנים מבלי יוצא מן הכלל, כך גם רואה החשבון, שימו לב שיש מקומות שטעויות נסלחות, אך לא ברשויות המיסים, שם אין מקום לטעויות, שרואה חשבון יכול לעלות עליהן בקלות רבה, הרי זו המומחיות שלו מעל הכל, במקום שאנו חלילה לא רוצים לטעות.
 

עלות מול תועלת

ברוב המקרים אנו מחפשים איך לחסוך בכסף, כך שמה שאפשר נעדיף לצמצם, נכון הדבר אך לא בכל מקרה, כאן במקום הזה עלינו לבדוק את העלות מול התועלת. שימו לב שהטעויות שאנו יכולים לעשות בדוח השנתי עלולות להוות סיכון ולעלות לנו הרבה יותר משירותיו של רואה חשבון.
 

סל השירותים של רואה חשבון

אנו יכולים לאתר רואה חשבון משני סוגים עיקריים, כאן עליכם לבחור את השירות הטוב ביותר עבורכם, האם אתם צריכים רו"ח אקטיבי שילווה אתכם בכל תהליך או מספיק עבורכם לפקוד אתו פעם בשנה.
אחד התפקידים העיקריים של רואה חשבון הוא ליווי וניהול פיננסי, פעמים רבות בעלי עסקים בוחרים לפני כל מיזם את שירותיו על מנת לחזות בצורה קונקרטית את הסיכוי להצליח במיזם. במרבית המקרים משרדי רואה חשבון אינם טועים, אחרי הכל הם כבר ראו מיזמים רבים שהצליחו ומנגד מיזמים רבים שנפלו, הם יכולים להעריך בצורה גסה את הסיכוי שלנו- במילים אחרות ליווי פיננסי וייעוץ.
 

לבחור משרד רואי חשבון

יש לך עסק, מגיע לך את הטוב ביותר, מגיע לך שקט נפשי וכללי, רואה החשבון יכול להבטיח לך את השקט הזה. כאשר הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה בשוק התחרותי בארצנו, השוק בו החזקים שורדים, רואה חשבון יכול לעזור לך להימנע מטעויות רבות ולא להיכנס לסטטיסטיקה.