למה חייבים משרד רואי חשבון

זה לא משנה אם אתה עסק קטן או גדול, יש הוצאות שאנו יכולים לקצץ בהן ויש הוצאות שלא, אחת ההוצאות החשובות ביותר שאין לנו מנוס, כאשר אנו מנהלים עסק ואנו רוצים לראות כיצד הוא נוחל הצלחה ולא ההפך, אנו חייבים לשכור את שירותיהם של משרד רואי חשבון.
 

השירות במשרדים

מעבר לדוח השנתי שעלינו להגיש באמצעות רואה החשבון, אנו יכולים ליהנות משירותים מגוונים שיתרמו בסופו של דבר לעסק, בין אם מדובר בליווי פיננסי, ייעוץ מס בדיקת מאזנים, הנהלת חשבונות, התאמות בנקים וניהול ספרי העסק.
במשרד רואי חשבון בישראל אנו יכולים לקבל את כל השירותים האלו תחת קורת גג אחת, וזה לא משנה אם אתה עסק גדול, עסק קטן, עוסק פטור או עוסק מורשה, כל אחד כל בעל עסק ובעלת עסק יכולים ליהנות מהשירות של רואה החשבון בכל שלב ושלב.
במשרד רואי חשבון מספקים את השירות לכל משרד ומשרד ללא קשר למשלח היד, כמובן שקודם על רואה החשבון לבדוק את צורכי המשרד, לא כל עסק או ארגון צריך את אותם השירותים, המשרד בעצם מטפל באופן שוטף בכל הנושאים הפיננסים של העסק אל מול רשויות המיסים (ביטוח לאומי, מע"מ, מס הכנסה) כמובן שהטיפול בכל עסק נעשה באופן פרטני עבור העסק.
 

תחומי הפעילות במשרד רואי חשבון

מעבר להנהלת חשבונות השוטפת שגם כך כל עסק צריך, במשרד רואה חשבון פותחים תיקים ברשויות המס השונות (שציינו בפסקה הקודמת), במשרד רואה חשבון מכינים את דוחות סוף השנה, בנוסף רואה חשבון יכול לעזור לנו בפתיחת עסק, חברה או עמותה, הכנת חוות דעת, הגשת דוחות לעצמאיים (עוסק פטור ועוסק מורשה), המשרד מעניק שירותי ייעוץ מס וכמובן ייצוג אל מול הרשויות.
 

מתי נפנה למשרד רואי חשבון

כבר ציינו למה כדאי לפנות למשרד רואי חשבון, עכשיו לא מן הנמנע לדעת מתי פונים למשרד. בדרך כלל פונים לרואה חשבון כבר בשלב התכנון כאשר אנו רק חושבים לפתוח עסק, רואה החשבון יכול לעזור לנו וללוות אותנו כבר בשלבים המוקדמים של ניהול סיכונים, פתיחת תיקים וכדומה וכמובן ליווי פיננסי וייעוץ.

כמובן שאין חובה לעבוד עם רואי חשבון, אך יש חובה להגיש את הדוחות לרשויות, ומי אם לא רואי החשבון הם שיכולים לערוך עבורנו את הדוחות בצורה הטובה ביותר, במשרד רואי חשבון אנו יכולים להיות בטוחים שאנו בידיים טובות, אנו יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שיטפלו בעסק שלנו בצורה פרטנית, רואי החשבון יהיו בכל זמן עם אצבע על הדופק, שלנו בעלי העסקים לא תמיד יש זמן לכך.